Įrašas kurtas kartu su Lit Lights Dekoro Namais.

Brėkšta rytas. Pelkėti laukai, kur ne kur likęs vakaryšktis sniegas traukia dėmesį – pro traukinio langą stebimi vaizdai vienas su kitu liejasi kaip juostinis filmas – Lietuvos laukų, styrančių tarp pajūrio ir sostinės, dokumentika.
Vėjo malūnai tolumoje, elektros stulpas su nukirstais laidais. Vienas kitas trobesys, vienkiemiai – į šias erdves žvelgdama visada pagalvoju, kaip mums turėtų pavydėti japonai, miegantys kapsuliniuose viešbučiuose. Ar kuris japonas bent įsivaizduoja, kad hektarų hektarai erdvės galėtų priklausyti jam vienam?
Beržų stiebai liejasi į juodai baltą mozaiką, erdvės nesibaigia; laukai keičia laukus, bet nėra nei vieno vienodo. Ar lauko atspalvis, ar forma, ar aplinka – vis tiek bus kiek kitaip. Beveik keturių valandų Lietuvos laukų monografinis filmas – tikras meditacinis išbandymas, dėmesio koncentrato lavinimas. Pabandyk.
Vieną šeštadienio popietę Vilniuje buvau pakviesta į padėkliukų dirbtuves. Aš tiesiog broviausi į jas – labai norėjau pamatyti tokio tipo veiklą, kuri man primena mano būsimą profesiją – mokytojavimą, tik visai ne mokyklinėje erdvėje. Tai buvo buvusios fotostudijos erdvė, kurioje savo rankomis gimdėme interjero dirbinius. Kaip jaučiasi tas, kuris save realizuoja padėdamas kitam realizuoti save?


Dirbtuvių vedėja ir mano svetys – Greta, Lit Lights dekoro namų įkūrėja. Atrenka įvairius interjero dirbinius savo internetinei parduotuvei bei gamina juos pati, tad dirbtuvės – naujas atradimas, pripildantis bendrystės jausmo. Juk tada savo atradimą, sugebėjimą, meilę gali perduoti ir kitam. Dirbtuvių organizatorė pasakoja, kad po dirbtuvių Vilniuje užliejo tiesiog įkvėpimo pliūpsnis. Atrodo, įsikrauni nuo žmonių energijos, – sako Greta.




Tikiu, kad visos veiklos, tiesiog susijusios su kitais žmonėmis, turi žodžiais neapibūdinamą energinį užtaisą. Tai magiška, nes vien tai, kad esi davėjas, sustiprina tavo jėgos išteklius šimteriopai. Atrodo, kažką kitiems atiduodame, bet nuo to atidavimo patiems tik dar pilniau pasidaro! Tai esu patyrusi daugybę kartų: kuriant tik sau energinis ratas, atrodo, toks mažas, tačiau tik išplečiu savo darbą, tik įtraukiu į jį daugiau asmenybių – jaučiu, jėgos nesibaigia. Kai įtraukti kiti žmonės, galbūt viskas... transformuojasi į prasmę?
Be prasmės neįmanoma veikti iš savo galios centro. Tada tai būna paviršinis veiksmas, nepaliečiantis net tavęs paties, ką jau kalbėti apie kitus. Prasmė įsijungia įtraukus kitą žmogų, siekiant jam kažką duoti, dovanoti, suteikti. Dovilė, She Is Glowing klubo kūrėja, man yra pasakiusi, kad yra tokios sielos, kurios yra atėjusios dalintis. Gali imtis vienos veiklos, gali imtis kitos veiklos, bet vis tiek nesijausi savo vietoje ir galiausiai grįši prie to, kur gali būti tarp žmonių ir jiems kažką duoti.
Gal apie Tave kalbu, skaitantysis? Žinau, kad kiekvienam empatui, jautruoliui, teisybės ieškotojui, sąžinės gynėjui plyšta širdis daryti kažką tik dėl paties darymo. Tokie žmonės turi ateiti į veiklą, kurioje gali savęs duoti, nes duoti jie turi labai daug. O kai neduoda, nesidalija – jaučiasi kaip ne savo kailyje, be prasmės, tuščia, nyku. Žinoma, kad nyku – kitaip ir negali būti, kai dovanos viduje pūva. Pastebėk aplinkoje – žydi tas žmogus, kuris duoda. Tas, kuris taupo, kaupia, atrodo labai senas. Gali būti jaunas žmogus, bet jaunatviškos energijos nėra, ji – pūvanti ir daro jį seniu dar jauname kūne.
O kaip žmogui imti ir pradėti vesti dirbtuves? – klausiu. Svarbiausia – pačiam tame būti ir tikėti savo kuriamas dalykais šimtu procentų, – atsako Greta. Dirbtuvių esmė – tai, kuo tu pats tiki, o viešajį kalbėjimą, kūno kalbą visada gali patobulinti.


Apie ką Tu galėtum pravesti dirbtuves? Ką tau malonu, artima paaiškinti? Jeigu dar to įgūdžio neturi, kokiomis žiniomis būtų gera, malonu pasidalinti? Neprabėk tik akimis šio klausimo – prabėk ir širdimi! Tu turi tai, ką žmonės labai džiaugtųsi iš tavęs išmokę!
Kaip ir minėta, Lit Lights ne tik veda dirbtuves, tai yra ir kruopščiai atrinktų interjero detalių internetinės parduotuvės kūrimas. Kiekvieno produkto kruopščiai ieškau, išbandau kelis variantus, stengiuosi surasti geriausius tiekėjus. Ieškau kažko, ko žmonės nematę, bet jiems galėtų patikti. Ieškojimas įkvėpimo, idėjų bei būdų joms išpildyti man veikia kaip meditacija, – pasakoja Greta.


Šiuo metu Greta yra ne tik dekoro namų įkūrėja, bet ir radiologijos rezidentė. Paklausiu, kaip jai sekėsi ieškoti savo pašaukimo, juk mokykloje buvo įdomūs ir tikslieji mokslai, ir menai. Akivaizdu – dabar šie abu dalykai darniai susipynę jos kasdienybėje. Pašaukimas nėra baigtinis dalykas. Juk veiklų galima ir reikia ieškoti ne tik baigus mokyklą. Žaviuosi įvairiapusiškais (multi-passionate) žmonėmis, kurie gerai derina, atrodo, visiškai skirtingas veiklas ir jose atranda sąlyčio taškų. Manau, toks požiūris gali labai padėti. Tereikia ieškoti skirtingų realizacijos būdų, kurie išpildytų kuo daugiau žmogaus savybių, – pataria Greta.
Tarkime, jaunas kūrėjas norėtų save realizuoti interjero detalių nišoje. Ar tai perspektyvu, ar jau pernelyg perkrauta?


Gali daryti lyg ir visai tą patį dalyką, bet tiems, kurie geba, kad ir tą patį, parodyti kitaip, atrasti savo unikalią žinutę, vietos visada atsiranda. Net ir labiausiai perpildytoje nišoje! Investicijas į bandymus, ieškojimą kažko naujo žmonės išsyk pastebi ir tai padeda išsiskirti iš minios, – padrąsina Švytinčio Genijaus viešnia.
O kad išpildytum savo potencialą, gali reikėti save paspausti. Todėl nebijok iš savęs pareikalauti daugiau, – priduriama.
Žinoma, – galvoju, – nespustelėjęs savęs taip ir nesužinosi, kur yra tavo ribos ir kiek iš tikrųjų gali.


Kai kuris nors Švytinčio Genijaus kūrėjas prabyla apie savo kasdienybę, savo vaizduote aš stengiuosi ir save įsivaizduoti toje rolėje. Tai labai padeda suprasti, kaip atrodo mano kelias, ką noriu veikti. Ar tau būtų smalsu kurti savo internetinę parduotuvę (dabar tai taip paprasta!)? Ar tau būtų įdomu ieškoti tiekėjų, išbandyti jų produkciją, sugalvoti jų pateikimą? Ar tau būtų smagu pačiam kurti savo prekinio ženklo liniją? Įsivaizduok tai ir toje vizijoje pasitikrink, kaip jautiesi!
Galbūt tai tavo išsiskleidimas?
Su meile,
Agnė